wtorek, 14 lipca 2015

Z dziennika (24): II Wystawa VariArt.orgCzas, kiedy trzeba wszystko porzucić, spakować walizki i wyjechać. Dobrze, że są takie miejsca, do których pojechać można a nawet trzeba. Do takich należy Zamek w Międzylesiu. Pierwszy raz przybyłem tam w zeszłym roku, gdzie z inicjatywy Dagi Galland i Olka Kormana, została zorganizowana wystawa artystów z niezależnej galerii internetowej VariArt.org. W dniach 10-12 lipca 2015 r. odbyła się druga edycja tego wydarzenia. Edycja zupełnie inna od poprzedniej, głównie dlatego, iż  jej tematem przewodnim był szeroko rozumiany portret. W unikatowej scenerii Kotliny Kłodzkiej, pełnej starych zamków, pałaców i urokliwej przyrody spotkało się czternaścioro artystów z całej Polski: Marcin Barysz, Ryszard Chmiel, Marta Czarnecka, Monika Dalinkiewicz, Daga Galland, Anna Masiul-Gozdecka, Iwona Grądzka, Aleksander Korman, Ewa Lutomska, Edyta Łata, Wiktor Najbor, Andrzej Olczyk, Monika Oleksińska, Joanna Sadecka, Krzysztof Schodowski, Magdalena Skrzyńska. Wszyscy zaprezentowali po 4-5 prac ze swojego dorobku artystycznego.

Wystawa została rozmieszczona w czterech nieodrestaurowanych jeszcze barokowych wnętrzach zamkowych, których surowość okazała się idealnym tłem dla ekspozycji różnorodnych technik malarskich i graficznych. A wernisaż był znakomitą okazją do spotkania w realu osób, które na co dzień kontaktują się jedynie w przestrzeni internetowej. To, co mnie najbardziej fascynuje w takich wyprawach, to niekończące się rozmowy o sztuce, życiu, technikach artystycznych, bez negatywnych emocji, za to z dużą dozą otwartości i zrozumienia.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia.
Zdjęcia: Monika Oleksińska

Andrzej Olczyk


Anna Masiul-Gozdecka


Edyta Łata


Ewa Lutomska-Barcikowska


Iwona Grądzka


Prace Joanny Sadeckiej

Krzysztof Schodowski


Magdalena Skrzyńska


Marcin Barysz


Marta Czarnecka


Monika Dalinkiewicz


Monika Oleksińska


Aleksander Marek Korman


Ryszard Chmiel


Wiktor Najbor

3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. ano, tylko za krótko :) powinniśmy zjeżdżać się w czwartek, w piątek robić wernisaż, w sobotę after i w niedzielę dopiero do domu :-)

   Usuń
  2. Z niecierpliwością czekam na przyszły rok :) pozdrawiam :*

   Usuń